Agata Sanocka - Morys

Dyplomowana skrzypaczka i
Doświadczona, certyfikowana pedagog

Agata Sanocka – Morys urodziła się w Poznaniu.

W latach 2005-2009 studiowała w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Jadwigi Kaliszewskiej i prof. Bartosza Bryły i dr Jakuba Haufy, którą ukończyła z wyróżnieniem.

W styczniu 2012 roku ukończyła także studia podyplomowe w Musikhochschule Lübeck w klasie prof. Heime Müllera z oceną 1.0.

Ważne impulsy muzyczne otrzymała m.in. od Salvatore Accardo, Wolfganga Marschnera, Bartłomieja Nizioła, Anny Bron i Antje Weithaas, uczestnicząc w licznych krajowych i międzynarodowych kursach mistrzowskich w zakresie interpretacji w grze na skrzypcach.

 

Koncertowała jako solistka w kraju i za granicą. Dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji, jest laureatką wielu nagród na wielu krajowych i międzynarodowych konkursach.

Agata Sanocka od 14 lat odnosi sukcesy jako pedagog. Uczy dzieci, młodzież i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadzi szkolenia i kursy stacjonarne i online,  zespoły kameralne, przygotowuje studentów do konkursów i studiów muzycznych.

Praca nauczyciela to jej wielka pasja.

Kieruje się mottem Yehudi Menuhina „Muzyka leczy, muzyka przynosi ukojenie, muzyka niesie radość

          “Kreuj i systematyzuj”

Pracując według własnych  formuł pedagogicznych Agata przeszła niezwykłą drogę do sukcesu .

Choć na skrzypcach gra od szóstego roku życia, to dopiero w wieku 15 lat poznała swoją mentorkę  i bezsprzecznie jedną z najlepszych wykładowców w Polsce, prof.  Jadwigę Kaliszewską, która umożliwiła jej rozwój techniki  i muzykalności. To właśnie profesorskie „knyfy” od lat sprawdzają się u jej wybitnych absolwentów i  są w centrum wiedzy przekazywanej przez Agatę Sanocką.

Styl nauczania Agaty określany jest jako „ukierunkowany na rezultat” ,  jednocześnie personalny i dostosowany do osobowości ucznia. To ten właśnie styl sprawia, że jej podopieczni odnoszą sukcesy i kochają skrzypce, a jej kursy online oraz programy indywidualne są wysoko oceniane i skuteczne.

Agata Sanocka – Morys pochodzi z Polski, jednak od ukończenia studiów w Poznaniu i Lubece na stałe mieszka w Niemczech. Chociaż Agata w wieku od 17 do 26 lat intensywnie koncertowała i zdobywała nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach, trawił ją… nieopisany stres. Chęć walki z presją i potrzeba uczenia się skutecznej i „serdecznej” pedagogiki pomogły jej opracować własne programy metodyczne, które  uczą  nie tylko techniki, ale także dbałości o formę psychiczną, fizyczną, oraz budują pewność siebie!